Zima nie jest zła

  Kilka słów o projekcie:

  Kampania „Zima nie jest zła!” jest ogólnopolską akcją społeczną realizowana przez stowarzyszenie BuggyGym, której głównym celem jest zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Specjaliści, współpracujący ze stowarzyszeniem BuggyGym (m.in. pediatrzy, otolaryngolodzy, fizjoterapeuci, dietetycy, pedagodzy) opracowali cykl artykułów popularnonaukowych, które maja poszerzyć wiedzę rodziców na temat bezpiecznego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym – właściwego przygotowania siebie i dziecka oraz zachowań w sytuacjach problematycznych. Przebywanie dziecka na świeżym powietrzu oraz aktywność rodzica niesie wiele korzyści zdrowotnych dla całej rodziny! Spotkamy się 28 stycznia 2017 w kilkunastu Polskich miastach.

  Poczytaj:

  Film kampanii Zima nie jest zła!

  Jak ubrać dziecko na spacer w zimie

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

  Rusz się zimą z BuggyGym

  Zostań instruktorem BuggyGym

  Kampanię wspierają:

  prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk

  Kierownik Kliniki Pediatrii , Żywienia i Chorób Metabolicznych w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
  Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci. Członek Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Dziecięcej, Hepatologii i Żywienia (ESPGHAN) oraz Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN).

  lek.med. Malgorzata Wilk

  Lekarka specjalizująca się w dziedzinie pediatrii, absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznejw Szczecinie. Pracuje w klinice Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego SPSK nr 1 w Szczecinie. Kocha podróże małe i duże, salsę i muzykę chóralną. Dwoi się i troi by aktywnie spędzaćczas z rodziną i realizować swoje pasje. Żona Damiana, mama Witka i Jasia.

  lek. med. Julitta Solecka

  Specjalista otorynolaryngologii,  pracuje w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej. Zajmuje się pełną diagnostyką laryngologiczną, leczeniem zachowawczym i operacyjnym dzieci i dorosłych. Zainteresowania zawodowe to głównie chirurgia nosa i zatok przynosowych, otorynolaryngologia dziecięca. Pasjonatka sportu, szczególnie sportów zimowych – narciarstwo alpejskie.

  Sponsorzy

  Partnerzy medialni