BĄDŹ IDOLEM SWOJEGO DZIECKA:)

/ autor: admin, 16 stycznia 2017

Każdy z nas potrzebuje idola, osoby, na której może się wzorować. Dla dziecka jest to mama i tata. Z tego wynika, że przed nami stoi nie lada wyzwanie! Często myślę, co chciałabym przekazać swoim dzieciom? Mamy z pewnością wiele cennych rad dla naszych pociech w różnych obszarach życia. Chciałabym się teraz skupić na jednym z nich – zdrowym i aktywnym trybie życia.

Nasze dzieci będą szczęśliwsze, lubiąc sport. Nie piszę tu o sporcie wyczynowym, ale ćwiczeniach, które pomogą utrzymać ich ciała w dobrej kondycji, a przy okazji będą ładowały ładunkiem pozytywnej energii.

Każdy z nas ma świadomość, że wzorce które chcemy wcielić naszym pociechom w dzieciństwie (kiedy są najbardziej podatną glebą), zaprocentują w przyszłości! Kiedy nasze dzieci wskoczą w wiek nastoletni będzie już za późno na dobre rady rodziców.

Oczywiście nie wystarczy mówić – trzeba być przykładem, żyjąc w ten sposób!

My rodzice nie musimy być sportowcami, żeby zaszczepić swojemu dziecku radość z aktywnego trybu życia. Wybierzmy to, co lubimy: spacery, fitness, jazdę na rowerze… Gdy ćwiczymy regularnie, jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej, jak również emocjonalnej. Podczas uprawiania sportu zapominamy o troskach, odprężamy się i wydzielamy endorfiny, które są bombą radości dla nas i naszych bliskich:) Mamy wtedy ochotę i siłę zabrać swoje dziecko do lasu, pograć w piłkę czy iść na basen. Jesteśmy dla niego przykładem! A dzięki temu ono nas naśladuje – czyli krótko mówiąc korzystamy oboje:) Fenomenalne!

Stowarzyszenie BuggyGym jest inicjatorem wydarzeń, które mają na celu promocje aktywnego stylu życia całej rodziny. Styczniowa kampania ZIMA NIE JEST ZŁA jest tego świetnym przykładem! 28 stycznia w kilkunastu miastach w Polsce całe rodziny (szczególnie z małymi dziećmi) spotkają się na plenerowym wydarzeniu RUSZ SIĘ ZIMĄ Z BUGGYGYM, czyli spacerze z elementami BuggyGym oraz wielu innych ciekawych konkurencjach.

Ponadto, w ciągu roku instruktorki BuggyGym prowadzą regularne treningi dla mam po porodzie. Dbają, by ich treningi były atrakcyjne i bezpieczne dla każdej z nas. Kobiety wracają do świetnej formy, mogą spędzić czas w miłym towarzystwie, a radość dzieci w wózkach podziwiających swoje mamy jest nieoceniona. Maleństwa od najmlodszych lat przyglądają się dobrym wzorcom, ucząc się, że sport to zdrowie i radość. Więcej szczegółów na temat treningów znajduje się na stronie buggygym.pl.

Gorąco zapraszamy na RUSZ SIĘ ZIMĄ Z BUGGYGYM:)

Mamo, Tato bądź przykładem!

Spotkajmy się na rodzinnej, zimowej zabawie:)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+